| Mario1999 a întrebat:

La calendarul ce apare in partea dreapta-jos a ecranului, la Windows 7, pot modifica ca sa imi apara luni ca fiind prima zi din saptamana si nu duminica precum este acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows-ul a fost setat in limba engleza(uk). Trebuia setat in limba engleza(US). De aceea saptamana incepe cu duminica, ca la englezii din marea britanie.

| Mario1999 explică (pentru anonim_4396):

Si nu se poate modifica din ceva setari? Singura solutie e reinstalarea Windows-ului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1999):

Nu stiu ce windows ai ca sa setam din desktop, dar acea setare revine la starea initiala dupa restart.Asa ca cel mai bine reinstalezi windows-ul sau ignori acel calendar.iti poti descarca destule calendare de pe net.