| madalinanicolae97 a întrebat:

ma poate ajuta cineva va rog? am cumparat o tableta Prestigio Multipad 4 diamond 10.1 dar nu stiu cum se formateaza bateria. are cineva vreo idee? este nevoie de formatare? (scuze daca categoria nu este cea buna )

1 răspuns:
| AndreeaRadulescu14 a răspuns:

DA,are nevoie de formatare. Cand o primesti din fabrica va fi incarcata. Tu va trebui sa te joci la ea pana se va inchide(deoarece nu va mai avea baterie), apoi o pui la incarcat pana este full(100%). Sper ca te-am ajutat. FUNDA?