| Oana_Patricia_1997 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva va rog?! Am windows 10 pe laptop. dupa ce i.am dat restart si am pus parola ecranul ramane negru..l.am lasat cateva minute sa vad daca isi revine dar nimic..imi poate spune cineva ce as putea sa fac? Multumesc!

3 răspunsuri:
| qDrxxHD a răspuns:

Problema este cel mai probabil cauzată de driver(-e). Începeți procedura de remediere prin repornirea în Modul de Siguranță cu Conexiune de Rețea pentru a actualiza driver-ul (ele).

Deoarece nu puteți porni PC-ul (încărca sistemul de operare), folosiți butonul de pornire pentru a reporni sistemul de trei ori. Această acțiune va porni aplicația Windows Recovery Environment (WinRE). Odată ce vă aflați în modul WinRE, alegeți Depanare> Opțiuni avansate > Setări Pornire > Activare Mod Siguranță cu Conexiune de Rețea. Pentru mai multe detalii privind pașii ce trebuie urmați în WinRE, apăsați aici.

Odată ce vă aflați în Safe Mode cu Conexiune de Rețea, mergeți la Windows Update pentru a actualiza driver-ul (driver-ele). Windows Update este soluția preferată pentru actualizarea driver-elor.

Aplicația poate fi lansată de la Start > Setări > Update și Reparare > Windows Update și apăsați Verificați Existență Actualizări. Pentru mai multe informații, apăsați aici.
Imediat, Windows Update va detecta configurația sistemului vostru și va descărca driver-ele corespunzătoare pentru acesta.

| Oana_Patricia_1997 explică (pentru qDrxxHD):

Multumesc! am sa incerc acum

| Oana_Patricia_1997 explică (pentru qDrxxHD):

Ai o adresa de mail sau Facebook? Nu prea ma descurc