| Dana59867 a întrebat:

Bună mi-am comandat acest router oare e bun, vine cu cablurile necesare sau trebuie achizitionate?
http://www.emag.ro/router-wireless-n-tenda-300mbps-n301/ pd/DPB3ZBBBM/

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Router-ul achiziționat este de banii ăștia.Nu este un router compatibil cu internetul de 10/100/1000 mb/sec(adică cel gigabit) și vine cu un cablu ethernet de 1 m însoțit de cd-ul de instalare și alimentatorul acestuia.
Dacă știi ca ai net de peste 100 mb/sec router-ul achiziționat nu este o alegere bună, deoarece este nevoie de unul gigabit, și de asemenea o placă de rețea gigabit, pentru ca să ai net de peste 100 mb/sec atât cât iți furnizează furnizorul de servicii de internet.Succes

| K0sti a răspuns:

Intrebi dupa ce ti-ai comandat?

| Dana59867 explică:

Si am internet de la Gliga va merge?