| rc41 a întrebat:

Buna, mi-am luat un laptop nou si se pare ca are niste probleme la redarea videourilor. Daca vreau sa dau inapoi la un video atunci imagnea se blocheaza insa sunetul merge normal, trebuie sa downloadez vreun driver?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Trebuie sa... cum spun americanii "TURN THE POWER ON", adica sa pornesti curentul si nu la laptop, CI INTRE URECHI

nu, nu are nici o importanta ce laptop ai, ce windows ai, etc. SINGURUL LUCRU IMPORTANT E CE PLAYER AI...

mplayer nu o sa aiba problema asta in vecii vecilor, AMIN, doar ca e lent la raspuns si asta il face neplacut
smplayer cu mpv s-ar putea sa rezolve problema ta
vlc s-ar putea sa mearga fara nici o problema
media player din windows s-ar putea sa manance rahat, si poate ca ar trebui sa instalezi un packet de codecuri ca sa mearga (packet de care nu au nevoie playerele de mai sus)
bsplayer o sa iti dea o fereastra cu ce codecuri il "satisfac" si posibilitatea sa le instalezi
ETC.

draguta intrebarea, am zmbit putin tongue

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Fa-ti toate actualizarile pentru windows!

| TwinKyZAUR a răspuns:

Probabil este de la driver-ul placii video. Incearca sa-l instalezi. Il gasesti pe net daca vei cauta dupa numele placii video.