| Yzzza a întrebat:

Mi-am luat un S3 Neo nou nout,si l-am testat cu Antutu, insa a scos doar 16700. In general S3 Neo scoate cam 18000-19000. Telefonul meu se misca bine, totul e in regula. Oare de ce a scos asa scor mic? Ar trebui sa ma ingrijorez?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ca sa te miri tu. Depinde ce chestii a mai avut instalate, ce rula in momentul in care ai facut testul. Incearca de exemplu cu netul oprit. Ar trebui sa scoata mai mult.

| Danzell a răspuns:

Scorul variaza in functie de cate resurse are disponibile cand ruleaza testele. daca sunt aplicatii care sunt deschise in fundal o sa iti dea un rating mai mic. eu de exemplu cand am facut prima data testul am avut in jur de 32000 acum cand am refacut testul am 34554 cu wifi deschis, si 35530 fara net.
daca iei comparativ subscorurile testului tau cu cele ale scorului de referinta, valorile variaza. unele mai mari altele mai mici decat referinta.
din cauza asta testele astea sunt irelevante.