| ArrianaM a întrebat:

mi-am pus parola la telefon si am uitat-o..si nu as vrea sa imi resetez telefonul,adica sa pierd tot din el. Stie cineva vreo metoda de a-l debloca fara parola? sau daca nu,ma puteti ajuta sa gasesc parola? parola era un raspuns la intrebarea,,ce parola ai?",dar eu nu imi pot da seama cum era, de ieri tot incerc sa aflu asta. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| T0ZY a răspuns:

La unele telefoane atunci cand gresesti parola ai optiunea de a te autentifica pe contul de google play si sa resetezi parola. Nu te duce la service deoarece ei tot formatare or sa-ti faca doar ca pe bani.
Ca sa formatezi:
1)Scoate cardul' si simu'.
2)Telefonul fiind oprit tine apasat butoanele Power+volume Up / Power+volume Up+home.
3) Cauta optiunea gen "format partition and data"
4) intra in ea, selecteaza "yes"
5) Gata acum ai telefonul exact cum l-ai cumparat, adica gol. TOATE DATELE DE PE EL VOR FI STERSE! in afara de ce ai tu pe cardul SD.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Du-te la service, costa niste bani deblocarea

| ArrianaM explică (pentru DaniTDCI):

Bine,dar pierd pozele care nu sunt pe card?

| sebiiiii a răspuns:

Du-ti telefonul la service si o sa ti-l deblocheze dar cred ca nu o s amai ai numerele etc!