| anonim_4396 a întrebat:

Buna Nelule sau TPU! Am o problema nu prea grava,dar cand am apelat la un prieten de pe chatul Yahoo Messenger pe nume Ionut, dar a raspuns alticineva! Cand am vorbit cu pretenul meu Ionut la telefon si mi-a spus ca lui i s-a blocat un baiat contul si adresa ID-ului Yahoo Messenger si si-a schimbat parola! Ionut nu mai are alt cont! Ce trebuie sa fac si ce ma sfatuiti? Va multumesc frumos si astept raspunsurile dvs.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu mai poate recupera contul nici daca stie intrebarile de securitate pentru ca foarte sigur adresa de email alternativa i-a fost schimbata.
Isi face alt cont si pe viitor sa aiba grija sa nu mai spuna parola. ID-ul Ionut baga-l la ignore sa nu ai si tu probleme.

2 răspunsuri:
| Frau a răspuns:

Isi poate recupera contul daca raspunde la intrebarile de siguranta pe care le-a setat cand si-a creat acel cont, apoi sa-si schimbe parola. Daca nu mai tine minte intrebarile de siguranta, singura solutie este sa-si faca un cont nou!

| RevOlliNe1994 a răspuns:

Sa-si faca alt cont si sa-i dai ignore.