| Alex75 a întrebat:

o intrebare de info ca tema de vacanta am primit : exista programe de spart parole pentru PC si router! Exemplificati

Răspuns Câştigător
| UrsuPolar a răspuns:

Nu e tema de vacanta dar imi place cum pui problema. Acum sa iti dau totusi un raspuns educativ. Nu prea se intelege bine intrebarea ta, dar presupun ca vrei sa spargi parola unui pc si o parola de wifi si/sau rooter. Raspunsul pentru amandoua este : da, se poate dar sa nu iti imaginezi nici ca deschizi un programel si apesi un buton si se rezolva tot, nici ca o sa le spargi ca in filme. Si posibilitatea de reusita depinde de foarte multi factori. De exemplu, o parola de wi-fi pe WEP se sparge foarte usor in comparatie cu WPA.
Din motivr evidente, nu o sa primesti raspunsuri clare pe acest forum sau la o simpla cautare pe google. Accesarea unei retele de cartre o persoana neautorizata constituie infractiune asa ca nu privi problema ca o gluma.

TL; DR da, se pot sparge dar nu o sa primesti aici raspuns cum.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

1. Asta sigur nu este tema
2. Nu, nu exista programe.(asa ar sparge toti )

| Nonameagain a răspuns:

Nu prea cred ca asta este tema. Mi se pare ca tu vrei sa faci o ilegalitate. Nu, nu exista. Poti doar sa le afli de la proprietar.

| AliLina2 a răspuns:

Frate,ne crezi prosti? Suntem in 2014. ce profesor ti-ar da tie o asa tema? Esti constient ca nu o sa iti spuna nimeni vreun program.

| UnCartof a răspuns:

Sterge intrebarea pana nu vede cineva si da raport pentru piraterie