| cr3ative95 a întrebat:

Optez intre un Sony Ericsson Xperia Ray si un SE Xperia Neo. Voi care credeti ca e mai bun si de ce? happy

Răspuns Câştigător
| AlexTroll a răspuns:

Mie unul imi place mai mult se xperia neo are un desing mai bun camera este de 8 mpx super poze! happy suporta card pana la 32 gb si daca stii de unde sa-l iei primesti card de 8. mai multe detalii poti gasi pe telefonultau.eu le are pe amandoua si au preturi bune (are pe bannereul principal amndoua telefoane) funda?

3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna! Eu as alege SE Xperia Neo, deoarece imi place mai mult desingul, camera de 8, 1 mp, este echipat cu Android (Gingerbread) si multe altele.
http://www.emag.ro/......er--p38530
Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afisaj Reality cu Mobile BRAVIA Engine
Contrast imbunatatit. Culori mai bogate. Sticla minerala rezistenta la zgarieturi si afisajul de 3,3" Relity cu Mobile BRAVIA Engine evidentiaza videoclipurile si fotografiile.

Amurg, zori sau doar un bec cu lumina slaba? Senzorul CMOS Exmor R de la Sony iti permite sa capturezi fotografii si videoclipuri luminoase, de inalta calitate, in conditii de iluminare slaba.

Subtire, dar atat de rapid si de puternic. Xperia ray este dotat cu un ecran tactil cu timp de raspuns bun si o baterie de capacitate mare. Vizioneaza videoclipuri, vorbeste cu prietenii si asculta muzica oricat de mult vrei.

Pleci? Afli? Sau poate doar te relaxezi? Descarca orice aplicatie doresti de la Android Market si particularizeaza-ti produsul Xperia ray pentru a-l face exclusiv al tau.

Aratati pe un televizor DLNA videoclipuri, fotografii si prezentari complete de diapozitive stocate pe telefonul dvs. Este acum mai simplu ca niciodata – fara cabluri sau proceduri foarte complicate de configurare. Pur si simplu conectati telefonul Xperia Ray si televizorul la aceeasi retea wireless. Apoi porniti prezentarea de pe telefon.

Transformati telefonul Xperia Ray intr-un PC sau intr-un dispozitiv pentru jocuri. Introduceti-l in statia LiveDock, conectati o tastatura, un mouse sau o consola de jocuri prin intermediul portului USB si incepeti sa lucrati sau sa va jucati. Toata ziua.
Aratati-le si celorlalti scenele fabuloase din jocuri. Sau mandriti-va cu ce ati scris. Nu trebuie decat sa apasati pe butonul de inchidere a telefonului, apoi sa apasati pe „screen capture" (capturare ecran) si sa le impartasiti prietenilor captura de ecran respectiva sau sa o postati pe site-ul de retea de socializare preferat.Pentru a beneficia de aceasta caracteristica, probabil va trebui sa actualizati software-ul telefonului.

Vedeti, partajati, apreciati si comentati piese si fotografii pe Facebook direct din aplicatia de redare a muzicii sau din galeria dvs. Partajati si recomandati aplicatiile care va plac si exprimati-va aprecierea pentru muzica preferata. Chiar din aplicatia radio FM. Aflati ce recomanda prietenii dvs. folosind aplicatia Muzica si clipuri video.

Conecteaza-te rapid si simplu. In miscare. In cafenele. La aeroport. Produsul Xperia ray este echipat pentru Wi-Fi. Clipuri din vacanta ta de vara. Primul zambet al fetitei tale. Imortalizeaza-l. In videoclipuri HD superbe si clare, printr-o atingere de buton.

Nu te vei mai rataci niciodata. Telefonul tau incorporeaza aplicatia aGPS. Serviciile bazate pe locatie precum Google Maps si Wisepilot te ajuta sa-ti gasesti calea spre destinatie. Sau include in fotografii informatiile despre locatie, utilizand functia de etichetare geografica. Muzica pluteste in aer - acordeaza-te si savureaz-o. Telefonul tau are un radio FM stereo incorporat.

caracteristici principale

Sistem de operare Android 2.3
GSM GSM 850/900/1800/1900
Valoare SAR 0,96 W/m (10g)

Forma touchscreen
Dimensiuni 111x 53x9.4 mm
Greutate 100 grame

Ecran principal - rezolutie 3.3 inci (8.4cm)
Ecran principal - culori 16,777,216 culori
Ecran principal touch screen capacitiv, multi-touch
Ecran principal - tehnologie TFT

Autonomie in convorbire pana la 6 h 50 min
Autonomie in stand by time pana la 430 h
Acumulator 1500mAh

Memorie interna 1GB
Memorie externa microSD, pana la 32GB
conectivitate

Bluetooth
Compatibil cablu microUSB
Wi-Fi
WAP
GPRS
EDGE
Streaming
Modem
3G
HSDPA
modul GPS incorporat
alte caracteristici

Self Care (*100#)
JAVA
Handsfree incorporat
Compatibil set maini libere
Vibratie
Comanda vocala
Dictionar intuitiv T9
Personalizare
Email POP3/IMAP4/Microsoft Exchange ActiveSync(EAS)
Jocuri
Sincronizare
Functioneaza doar in reteaua Orange Romania
Meniu in limba romana

Candva fantezie. Acum realitate. Jocuri incredibile si telefon inteligent cu toate caracteristicile.
Gliseaza toate comenzile pentru Xperia PLAY si instaleaza-te in fata volanului unei masini de curse. Sau arunca-te intr-o lupta de strada. Acest telefon cu certificare PlayStation™ iti permite sa te afunzi in ce jocuri vrei. S-a terminat jocul? Xperia PLAY este un telefon inteligent super-eficient si complet echipat cu toate caracteristicile. Actualizeaza-ti statusul pe Facebook sau exploreaza aplicatii pe Android Market™.

Simte actiunea cu controalele de consola autentica - taste dedicate pentru jocuri, butoane laterale si joystick analogic senzitiv Si pentru a face experienta de joc completa, telefonul Xperia™ PLAY ofera un sunet stereo superb si suport pentru jocuri multiplayer.

Telefonul Xperia™ PLAY este primul telefon inteligent echipat cu Android™ si certificat PlayStation™. A fost dezvoltat pe baza expertizei Sony Computer Entertainment in domeniul jocurilor.

Multi-tasking. Wi-Fi. O interfata improspatata pentru utilizator si imbunatatiri ale tastaturii. Telefonul tau Xperia™ PLAY este echipat cu Android (Gingerbread), cea mai rapida versiune de Android din acest moment.

Aratati pe un televizor DLNA videoclipuri, fotografii si prezentari complete de diapozitive stocate pe telefonul dvs. Acum este mai simplu ca niciodata - fara cabluri sau proceduri foarte complicate de configurare. Pur si simplu conectati telefonul Xperia™ PLAY si televizorul la aceeasi retea wireless. Apoi porniti prezentarea de pe telefon. Vedeti, partajati, apreciati si comentati piese si fotografii pe Facebook™ direct din aplicatia de redare a muzicii sau din galeria dvs. Partajati si recomandati aplicatiile care va plac si exprimati-va aprecierea pentru muzica preferata. Chiar din aplicatia radio FM. Aflati ce recomanda prietenii dvs. folosind aplicatia Muzica si clipuri video.

Culori clare si grafica 3D precisa pentru jocuri: ecranul capacitiv multiatingere de 4" este controlat de un procesor grafic Snapdragon. Un hotel ieftin pentru pauza de weekend? Recenzii despre jocuri? Gaseste ce doresti pe Web cu Google Voice Search™. De asemenea, poti sa utilizezi vocea pentru a naviga, a trimite mesaje text si multe altele.

Camera digitala incorporata, cu vizor pe ecran, meniuri dedicate si interactiune directa cu caracteristici incluse pentru imagini si mesaje. Ai o pereche preferata de casti? Conecteaza-le la Xperia™ PLAY prin jackul audio de 3,5 mm. Utilizeaza Gmail pentru a obtine e-mailuri oriunde ai fi si chiar pentru a sincroniza mai multe conturi de e-mail. Te grabesti? Trimite un mesaj instantaneu prin Google Talk.
conectivitate

Bluetooth
Compatibil cablu microUSB
Wi-Fi
WAP
GPRS da clasa 10
EDGE da clasa 12
Streaming
Modem
3G
Apel video
HSDPA
modul GPS incorporat
alte caracteristici

Self Care (*100#)
JAVA
Handsfree incorporat
Compatibil set maini libere
Vibratie
Comanda vocala
Dictionar intuitiv
Personalizare
Email POP3, IMAP, Exchange Active Sync
Jocuri
Sincronizare
Functioneaza in toate retelele mobile

caracteristici principale

Sistem de operare Android 2.3
GSM 850/900/1800/1900
Valoare SAR 0.36W/kg

Forma touchscreen
Dimensiuni 119 × 62 ×16 mm
Greutate 175 g

Ecran principal - rezolutie 480×854 pixels,4"
Ecran principal - culori 16 mil
Ecran principal touch screen
Ecran principal - tehnologie TFT

Autonomie in convorbire pana la 8 ore si 25 de minute in GSM
Autonomie in stand by time pana la 425 de ore in GSM
Acumulator 1500 mAh

Memorie interna 400 MB
Memorie externa card microSD pana la 32GB

Eu aş alege Xperia Ray, mi se pare mai frumos, dar şi mai simplu!
Restul rămâne la alegerea ta. Baftă!

| thekiller321 a răspuns:

Sony Ericsson Xperia Ray e mai bunbig grin