| andrei_1493 a întrebat:

Buna poate un proiect powerpoint 2007 sa fie deschis pe powerpoint 2003?(am la ora de fizica si profa are PP 2003)

5 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Sunt niste nuante aici care ar putea sa nu mearga la 2003
faci cu 2007 si converteazal aici in 2003
http://www.pptx2ppt.com/converters/pptx-to-ppt

| CrazyRat a răspuns:

Nu merge daca nu are instalat ce ii nevoie, in loc sa ii dai Save dai Save As ti se deschide o fereastra ai File Name acolo ii pui numele clar si ai Save as type:
acolo cauti PowerPoint 97-2003Presentation (*.ppt) sau ceva in genul.

| Havok83 a răspuns:

Depinde de cele folosite in pp 2007. Poate nu sunt valabile in pp 2003

| EuDarii a răspuns:

Da, scrie pe net pp2007, pp2003 converter si instaleaza un program din cele care iti apar

| LariiBianca a răspuns:

Mi se pare ca, daca deschizi pp 2007 mai intai acasa la tine, dai pe salvare ca si inainte sa il salvezi (adica inainte sa apesi butonul de salvare intr-un anumit loc) modifici din pp 2007 in pp 2003.