| maryellen91 a întrebat:

pot sa imi sterg monitorul lcd cu spirt? cauzeaza? daca da cu ce il pot sterge sa se curete bine?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Spirt-rau.se gasesc solutii, la domo; flanco, magazine computere

| Mishoo a răspuns:

Nu il sterge cu spirt pentru ca il patezi. cumpara solutie speciala care nu contine alcool. ceva asa http://www.oktal.ro/solutie+de+curatat/gembird-ck-lcd-o44346.html sau asa http://www.pcgarage.ro/......tft-100ml/

| SilentStriker a răspuns:

Nu poti... LCD-ul are o folie protectoare, care in contact cu alcoolul se degradeaza, si o sa-ti apara pete pe ecran.
Foloseste solutie pentru geamuri fara alcool happy

| BlackScribble a răspuns:

Exista sprai`uri speciale pentru monitor. Poti cauta oriunde.happy

| VisinaDinVisinata a răspuns:

Cu o carpa din material moale, fin, servetele umede speciale pentru. monitor lcd, spirt indoit cu apa sau servetele de sters ochelarii.
Bafta!

| liviu42 a răspuns:

Cu solutie de spalat geamuri sa fie oprit si cu o carpa moale fara sa apesi puternic,

| Marius35_9490 a răspuns:

Eu mi-am sters LCD cu un servetel umed! Arata mai bine ca inainte.Nu mi-a patat ecranul nu s-a intamplat nimic!