| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea si-a scapat telefonul, un Iphone 5c, in apa marii. Se mai poate face ceva pentru a-l recupera?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca dupa scoaterea bateriei si uscare de 2-3 zile telefonul mai porneste, atunc il poate folosi.
In caz contrar il poate vinde pentru piese (adica din ce a mai ramas functional din ele).

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Depinde cand l a scapat. Daca in ultimele ore, sa l bage intr-un borcan cu oez si peste 2-3 zile sa spere ca functioneaza