| Cobry3 a întrebat:

Buna puteti sa-mi dati o parere daca sa cumpar aceasta tableta sau nu ip Procesor: Allwinner A13 Cortex A8
Frecventa Procesor: 1.2 GHz
Software:
Aplicatii: YouTube
Yahoo IM
Sistem de operare: Android 4.0
Multimedia:
Altele: USB OTG Support
Camera: 0.3 MP
Audio: Da
Video: Da
Display:
Tip display: Capacitiv Multitouch
Diagonala display: 7``
Rezolutie display: 800 x 480
Memorie:
Spatiu de stocare: 8 GB
Memorie RAM: 512 MB
Conectivitate:
3G: Nu
Wireless: 802.11b/g/n
Dau funda. P.S sa imi cumpar aceasta tableta sau sa pun bani si sa iau una mai scumpa si daca nu am modem cu wireless pot sa ma conectez la internet cu modemul acela vechi?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci dacă îţi ei o tabletă asigurăte că are cel puţin:
1 GB de ram
Procesor de cel puţin dual core.
Deoarece:
1 - o să se mişte blocat fiind ecran mare necesită mai multe resurse si crede-ma nu vrei o tableta care te chinui sa apesi sa intrii intr-un meniu.
2- Ia o tableta undeva pe la 5-6 milioane cu un ecran IPS HD ceva, gasesti cu 1 gb si quad core perfect, merge brici orice.
Poti sa te conectezi la internet cu orice tableta prin wi-fi, daca ai prin casa modem cu wi-fi (wriless) te poti conecta.

| Stefan_Seceleanu_1990 a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti iei Allview City Life are procesor dual core de 1.5 Ghz 8 Gb si androi Jelly Bean o iei de la eMAG cu 350-400 lei parca.