| Gabistein a întrebat:

Buna seara am instalat un windows ultimate si acuma nu mai imi recunoaste hard diskul stie cineva de ce?
Am incercat urmatoarele lucruri:
1.Am desfacut mufele de la hard disk am suflat am pus la loc am pus mufa de rezerva degeaba...
2.Am incercat fara hard disk sa instalez windows-ul merge dar bineinteles ca cand ajung la formatarea partitilor nu merge...
3.Am incercat sa bag hard disk-ul pe alt calculator si acelasi lucru zice ca nu il poate recunoaste...
4.Am incercat sa apas pentru a intra in bios dar degeaba zice "setup is entering..." si astept dar degeaba...

Stie cineva cum pot rezolva sau sa fac ceva ca chiar nu am chef sa iau alt hard disk din nou...

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Il duci la service. daca 2 calculatoare nu pot recunoaste un hard disk, inseamna ca e o problema de la hard disk.

1 răspuns:
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Exact cum a spus si speeder96, hard discul a crăpat. Dacă e în granție, la garanție cu el, dacă mai ai vreo speranță și nu ai granție, la service, dacă era plin cu date inutile... aruncă-l și ia-ți altul...