| alin9669 a întrebat:

Am o intrebare ceva mai ciudata. Azi mi am instalat windows ul pe ssd, imi booteaza dar cand intru in bios nu am optiunea sa aleg sa booteze de pe ssd desi de pe el booteaza, am doar optiunea sa booteze de pe hdd sau eventul de pe stick daca introduc? Ce se intampla?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul "vede" SSD-ul ca si HDD, fiind versiunea electronica a celui din urma. Ca urmare, in BIOS trebuie setat ca HDD.

| alin9669 explică (pentru Bula):

Ar fi trebuit sa imi apara numele ssd ului-kingstone, asa cum la hdd imi apare Toshiba

| K0sti a răspuns:

Pai SSD-ul ce e? laughing

| alin9669 explică (pentru K0sti):

Ar fi trebuit sa imi apara numele ssd ului-kingstone, asa cum la hdd imi apare Toshiba.