| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara ce jocuri pot juca pe un pentium III (stiu ca e naspa dar e un pc mai vechi si vreau sa vad ce poate tonguelaughing )
procesor Intel 795 mhz
256 ram
placa video 32 mb are
in dxdiag scrie ca placa video are directdraw direct3d acceleration
apg texture acceleration tongue

ce ziceti jocurile astea imi merg?
cod deluxe edition
mafia the city of lost heaven
gta 3

daca mai stiti jocuri spuneti-mi si mie va rog frumos

dau funda promit!

25 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Exista multe jocuri vechi, trebuie sa stii doar ce sa cauti. incearca jocurile astea. majoritatea iti vor merge pe acel pc

FPS (shooter) : Half Life 1, Half Life Opposing Force, Blood 2, Half Life Blue Shift, Quake 2/3, Unreal Tournament (UT99), Unreal Tournament 2003/2004, No One Lives Forever 1, Return to Castle Wolfenstein, Alien vs Predator 2, Serious Sam 1, Max Payne 1/2, Postal 2, GTA 3/Vice City, Medal of Honor Allied Assault, Delta Force 1/2/3, Counter-Strike 1.6

horror: Resident Evil 3, Silent Hill 2, House of the Dead 2/3, Clive Barkers Undying

Stealth - Thief The Dark Project, Thief 2 The Metal Age, Thief Deadly Shadows, Splinter Cell 1, Hitman 1/2,

RPG: Gothic 1, Nox, Diablo 1/2, Elder Scrolls 3 Morrowind, vampire the masquerade redemption, Sacred, Sacrafice, Baldur's Gate 1/2

squad-based strategy: Commandos 1, Desperados 1, Robin Hood the legend of sherwood

Racing: NFS 5 Porsche, Carmageddon, NFS 3

arcade: Duke Nukem Manhattan Project, Neighbours from Hell 1/2 etc, Atomic Bomberman, Worms Armageddon

strategie rts: warcraft 3 reign of chaos, age of mythology, age of empires 2, starcraft, Age of Wonders, Blitzkrieg 1

simulator economic: simcity 3000, patrician 3, port royale, capitalism 2, caesar 3. the Sims 1/2

gasesti cateva aici, cele mai vechi (half-life 2, quake 3, max payne, age of wonders, age of empires 2, house of the dead 3, diablo 2, blood 2, desperados, commandos, atomic bomberman, worms 2, carmageddon, nfs 3, resdent evil 3, delta force 1 2 3, simcity 3000, unreal tournament, etc ). scrii la 'search' numele jocurilor de mai sus. poate gasesti si altele, cauta jocurile mai noi din 1998-2001
www.gameswin.biz
apesi pe download, apoi pe imaginea cu discheta

| Andrei7520152 a răspuns:

Btw, recomand sa-ti faci rost de macar inca 256mb ram si o placa video de 64mb. poate gasesti undeva, am si eu vreo 2 in dulap, numai aduna praf si lumea le arunca ca sunt vechi. ceri de la prieteni sau cunostinte (sa nu dai bani pe ele ca nu merita, daca iei pe gratis fain daca nu nu).

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai n-am nimic functional amu. am un ati x700 de 128mb stricat si ceva inno3D. incerc si eu sa fac rost de o placa video pe agp pentru un calculator ce-am asamblat din tot felul de piese

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mario, Luigi, Hercules, NFS2, NFS porsche, bomber man, zuma, Lotus (joc cu masini lotus creat in DOS).

| DushulRece a răspuns:

Poti sa joci : v-ati ascunselea, sotron, macaua, prinsa

Răspuns utilizator avertizat
| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Cred ca iti va merge gta 3, jocul e aparut prin 2000 deci ar trebui sa mearga, cauta si tu cerintele minime de sistem pentru fiecare joc.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

M-am interesat mai bine si da o sa-ti mearga sigur gta 3 si vice city, neighbours from hell, nascar, versiunile vechi fifa

| IAliveInHell a răspuns:

Si eu am pentium 3 si imi merge nfs, hitman, prince of persia, gta, asassins creed, angry birds, age of ermpire, freedom fihters, cs orice cs, cs death run, fifa, indiana jones, jazz rabbit, bonk head, suzuki, sherwood, world of thanks, real soccer, metin2, shaya, last chaos, warrior dnasty...si multe altele dar nu mi le mai amintesc chiar acum si chestia amuzanta e ca al tau e mai bun are procesor mai bun si placa video mai mare

| IAliveInHell a răspuns:

Am uitat de half-life si rome total war si age of mytology

| IAliveInHell a răspuns:

laughingA da da si total overdose apropo un joc bestyal mult mai cool ca gta si seamana destul de mult si quake arena si 1, 2, 3, 4 nu stiu exact daca exista 1 nu le-am jucat pe toatetongue si overtque stunt racing il gasesti e online pe 85play o sa imi voi mai aminti eu dar nu las 1000 de mesajebig grin daca mai vrei imi lasi mesaj privat..pentium 3 nu e asa de rau doar ca nu iti merg anumite chestii ca eu il am de 9 ani si rupe incatongue

| bogdyronaldo99 a răspuns:

Poti sa joci Spider Solitaire

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns:

Half-life 1 gta 3 gta Vice city cam atat funda?

| r0lilica a răspuns:

1)ai un calculator de ****
2)ia-ti un pc bun
3) eu am dat pe un laptop cu intl insidel core i5 65 de milioane (Asus embrook pro)
4)joaca jocurile:bf3 ac3, call of duti mw3 sau black ops 2, gta 4, 5, nfs world, saint's row:the tired, 2, 3, red dead redampsoion (numai pentru xbox 360 ps3,),HALO -4 Numai xbox 360

| DomnulCuPruncii a răspuns (pentru r0lilica):

Fraiere,in caz ca nu stii nu toata lumea are bani si e rasfatat ca tine daca are un calculator slab asta e ca nici noi n-am zis ca mintea ta e de la second hand adica luata cu,, 65 de milioane,,

| CelMycutz a răspuns:

Http://www.mafia2lug.com/ fa-ti un cont! asta merge sigur!

| Slkoz a răspuns:

Prietene multe asteptari in gaming de la acel pc sa nu ai dar poti incerca
-Half-life 1 si toate modurile de la el
-gta vice city ar trebui sa mearga
-fifa 2000, 2001... 2005
-nosferatu
-quake
-alien vs predator
-nfs pana la underground 1
-doom 1
-doom 2.etc
unele jocuri sunt atat de vechi si nu cred ca le mai gasesti pe net(unele)

| Ciocan_Cristian_1992 a răspuns:

Gta VC, Gta 3, max payne 1 si 2, hitman 1 si 2, nfs undergorund 1 si 2, far cry cred, si moduri ale gta urilor mentionate in afara de rage si gta 3 hd, iti recomand versiuni beta ca eu zic ca iti merg si sa dai jocurile la grafica mai mica, apropo daca vrei linkuri intra pe facebook in grupul Jocuri si intrebari, vei fi aprobat.

| Ciocan_Cristian_1992 a răspuns:

Max Payne 1 si 2, Gta 3, Vc, San Andreas, Nfs Most Wanted, Gta Romania, pentru mai multe informatii intra aici https://www.facebook.com/Gta-3-FNaF-Sony-Games-1664500067101370/timeline/ Hitman mult mai multe

| Andy_Andrei_1999 a răspuns:

Prietene, sora mea are un calculator cu pentium 3, aproape ca al tau, eu am un laptop bun, am dat pe el 34 mil. nu ca ala 65 mil. dar e bun ..in fine sa revenim la subiect.Pe calculatorul soramii am si sunt aproape sigur ca-ti va merge : CounterStrike 1...6, hitman 1(prima parte), GTA SanAndreas\ 3 \ 3 real winter, Infiniti (la inceput nu ma asteptam sa mearga), pockemon, minecraft 1.7.2 ( nul baga cu pocket sau beta va provoca lagg la celelalte jocuri ), Ghost Recon 2 Warfighter si CrossFire -> aceste jocuri s-ar putea sau vor merge pe calculatorul tau. PS, Niciodata sa nu te lasi din cautat, nu se stie ce vei gasi big grinDD

| robertroby999 a răspuns:

Da dar nu merg toate

| robertroby999 a răspuns:

Puteti sa mai downloadati tony hawk pro skater 2 si 3

| Chirica_Alex_1994 a răspuns:

Gta 3, gta vc, gta Romania, counter strike 1.6, track mania, fifa 2003, 2004. 2005, 2007.,

| gfydbfgdfg a răspuns:

Nu stiu poate sa-ti mearga mont and batle