| laurasporici a întrebat:

Bună seara!
Contul de Facebook, creat în 2010 a fost șters de fostul meu soț.
Am rugămintea să mă ajutați să-l recuperez.
Vă mulțumesc cu recunoștință!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa-ti faci alt cont. Nu-l mai poti recupera.

| Simpatic a răspuns:

Noi nu avem cum sa te ajutam, ai putea sa ceri asistenta Facebook, insa nu a primit nimeni raspuns de la ei vreodata.

Politica Facebook spune ca "După 30 de zile, contul și toate informațiile tale vor fi șterse definitiv și nu-ți vei mai putea recupera informațiile."

deci daca s-a produs pana in aceste 30 de zile mai ai o sansa sa il recuperezi, dupa aceasta perioada numai poti.

"Îți poți reactiva oricând contul de Facebook, conectându-te din nou la Facebook sau folosind contul de Facebook pentru a te conecta în altă parte.
Reține că va trebui să ai acces la adresa de e-mail sau la numărul de telefon mobil pe care îl folosești pentru a te conecta. Dacă nu îți amintești parola, poți solicita una nouă. Dacă nu ai acces la adresa de e-mail asociată contului tău, află cum să-ți reactivezi contul."

| MihaelaDart a răspuns:

Din moment ce a fost șters, este de înțeles ca nu îl mai poți recupera.
Mai simplu, iti refaci altul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E dus

| GabiDumitrescu a răspuns:

De recuperat nu il poti recupera, dar poti da ex-sotul in judecata pentru treaba asta. Se cheama acces neautorizat la un sistem informatic si e infractiune.

| Standt a răspuns:

Creat in 2010. Nu are relevanta.
Important este cand a fost sters.
Daca l-a sters cu mai putin de o luna in urma, poti intra din nou cu datele de logare si sa dai anulare programare stergere. Daca insa a trecut mai mult de o luna, nu se mai poate recupera nimic.

| MihaiMB a răspuns:

Dacă a fost şters, nu se mai poate recupera, nu are relevanță când a fost creat.

| Korkodeln a răspuns:

Daca fostul sot cunostea si a raspuns la toate intrebarile de siguranta, contul e dus si nu il mai recupereaza nimeni vreodata, in EU nu se joaca Facebook cu datele, daca ceri sa fie sters, va fi sters, punct.

Iti recomand sa iti faci alt cont si NU dai datele de siguranta (adica raspunsurile la intrebarile de control), de asemenea nici parola, ca nu e cazl.