| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara dețin un Samsung galaxy s4 i9515 si mi se descarca foarte repede adica il incarc 100℅ si dupa 5 minute se face 89℅ de ce se descarca așa repede? P.s am android 4.4.2 Kitkat

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Cate aplicatii ai pe el.
2. Ce aplicatii inutile gen antivirus, ram cleaner, task killer, cleaner... ai pe el?

| valentingb a răspuns:

O pierdere de energie atât de abruptă arată că bateria ta e gata. Cumpără o altă baterie sau probează altă baterie dacă ai cum.

| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Multi factori ajuta la descarcarea bateriei: ecranul, procesorul, aplicatiile ce ruleaza in fundal, Wi-fi, 3g-ul etc.
Daca se intampla de curand, vezi ce ai instalat de curand, e posibil ca o aplicatie anume sa consume mult.
Sunt anumite aplicatii ce ajuta la optimizarea consumului. Una buna, dupa parerea mea (si eu am S4 i9500), este Battery doctor.
Poti intra la setari - baterie si sa vezi ce consuma cel mai mult din baterie.

Din pacate, asa este cu ecranele astea mari si procesoare puternice happy

Bafta!

| Giubby a răspuns:

Ai probleme cu bateria la fel ca si la tel meu HTC dar la mine a inceput sa se remedieze.Tu tot probabil si tii la incarcat si te joci pe el sau stai pe fb ca mine, el asa nu se incarca bne.Trebuie sa il incace r max si apoi sa il lasi sa se descarce singur fa asta de mai multe ori si incet incet bateria sa va descarca mai greu.Sau ai putea sa iti iei alta bateria dar ca bateria sa aiba o viata lumga ar trebui sa faci acelasi lucrua o luna

| supergaby a răspuns:

Inspiratia are dreptate intr-un fel. Tu cand ai cumparat telefonul a trebuit sa il tii in priza aprox. 12 ore ca sa i se fomateze bateria. Daca nu l-ai lasat sa i se fomateze bateria la inceput, acum ti se descarca foarte repede.