| MileaUniversalu a întrebat:

Doresc de mult timp sa imi achizitionez un calculator! Am ales niste componente destul de buna pentru bugetul care il am.
Am un buget de 31 milioane

Componentele sunt:

Placa video Sapphire radeon r9 380 nitro 4 gb 256bit

Procesor Intel Core i5 4460 3, 2 Ghz

Placa de baza Asus H81M-K Socket 1150

Sursa Segotep SG-D600SCR 600W

Hard disk WD Blue 1 tb 7200RPM 64mb sata-3

Memorie HyperX Savage 8gb DDR3 1600mhz cl9

Cooler cpu deepcool theta 15

____________
Un total de 30 milioane

Va rog mult sa ma ajutati prin a-mi spune daca un component nu merge cu altul si chestii dastea. Eu am nedumeriri la placa de baza, pentru ca nu stiu daca pot pune acea placa video.

Va rog sa ma ajutati
Funda

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu ai nevoie cpu cooler, daca nu ai de gand sa-i faci overclock.

Schimba sursa (corsair, sirtec, flower power, edimax, raidmax, etc.), Segotep sunt pocnitori cu ceas si cauta sa pui un SSD pe langa acel HDD, unul de 120 GB este mai mult decat suficient unde sa instalezi sistemul de operare si un joc care-l joci mai frecvent, astfel iti scade timpul de incarcare al sistemului, iar hdd-ul sa-l folosesti pentru stocare.

1 răspuns:
| dannys a răspuns:

Eu mi-am achizitionat un laptop saptamana asta cu de toate pe el :ASUS K501UX-Q72SX-CB 15.6" HD 1366x768 Intel Core i7-6500U 2.5GHz 12GB RAM 128GB SSD, Win10 +1TB 5400rpm HDD nVIDIA GTX950M 2GB Graphics.Dar am dat mai mult de 30 mil si sunt incantata de el.Dar sigur iti gasesti si mai ieftine putin si bune.