| Bolog_Alin_1997 a întrebat:

Bună seara,mi-am luat un laptop recent și nu are unitate optică, dar are CD cu drivere..Am o întrebare,cum pot face să le instalez fără să îmi cumpăr o unitate optică? Pot copia fișierele cu drivere și aplicația care pornește asta pe un STICK USB,și să plece ca și cum aș pune cd-ul? Dacă da, cum?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Normal ca poti, cine te opreste!

| horia2012 a răspuns:

Te duci la cineva care are unitate optica, faci o imagine ISO dupa acel CD cu nero sau power iso, copiezi imaginea pe stick, o transferi pe laptop, o montezi cu Deamon tools lite si poti instala foarte bine driverele.

| gelu1970 a răspuns:

De regula se pot copia pe un stick. insa o unitate optica tot iti este necesara, asa ca mai bine o cumperi.
sau mai bine iti cumparai un laptop cu una incorporata.