| Casa a întrebat:

Buna seara tpu.Am o problema cu laptopu. Vaza e c am inchis adtivirusu pentru 15 min,si am descarcat ceva,apoi am repornit antivirusu, si nu a avut nimica. Dupa ce l-am aprins numai merge normal, adica ma refer la antivirus si la alte programe.la antivirus nu mai e jos acolo On,sa fuctioneze,dar cadn dau sa intru pe el apare dar e cu culoare porto, numai cum era verde, de ce? practic pur si simplu numai isi face treaba.Mentionez ca am antivirusu,, AVG, antivirus free edition 2015,, si wind.8
Si cealalta problema oriunde dau clipc de ex pe un joc nu imi intra imi apare altceva,si merge doar cu,,run of adminitrator,,doar asa la tate programele,de ce, oare? stie carva
Voi da funda, multumesc

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Păi ce ai descărcat de a trebuit să opreşti antivirusul?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gizăz):

Stii de ce? Pentru ca unii destepti dau sfaturi ca nu poate descarca ceva daca nu opresc antivirusul pe un termen de timp.Chipurile antivirusul nu lasa sa descarce un anumit joc sau program.Si cum dorinta de a instala si de a instala cu orice chip acel joc sau program, fara a se gandi ce urmari are ii face ca sa opreasca temporar antivirusul. Un virus instalat, imediat se duce in antivirus si ii face felul ca sa poata rula el.Acum,dupa ce i-a facut modificari in antivirus, virusul sta mult si bine acolo.deja are probleme cu deschiderea jocurilor. Asta e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gizăz):

Dezinstaleaza antivirusul si il instalezi din nou de pe dvd sau din descarcari daca il mai ai.Scanezi cu antivirusul chiar daca iti zice run in administrator. Poate ai norocul sa stearga virusul, dar sa stii ca virusul deja a afacut modificari in sistem si asa ca trebuie sa reinstalezi windowsul de la zero, formatand partitia C. NU MAI DEZACTIVA ANTIVIRUSUL; pentru ca de-aia iei virusi.

| Casa explică (pentru anonim_4396):

Ok dar 1 data se poate da repair la windows 8, asa am auzit, acuma nu stiu, daca da cum fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Casa):

Nu mai da niciun repair ca nu faci nimic.Reinstalezi windowsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cheama pe cineva priceput sa iti reinstaleze windowsul, sa reformateze partitia C si apoi sa instaleze pe curat.In felul asta scapi de tot ce ai pe C.

| AndreiAndreiP a răspuns:

Incearca sa reinstalezi antivirusul

| K0sti a răspuns:

Dupa ce ca AVG-ul ala e o mare porcarie, ai facut si tu marea porcarie sa-l opresti! Destept foc ai fost! Acum ia si scapa de virusi... daca mai poti!

| LonlyWolf a răspuns:

Intra in antivirus si activeaza casutele alea sa fie toate cu verde. si eu patesc la fel

| Casa explică (pentru LonlyWolf):

Pai faza e cu nu merge sa activez casutele alea, nici macar sa,, update now,, sa dau nu merge