| AnimalXs a întrebat:

Buna seara TPU, astazi mi-am luat un smart wifi de la telekom si vad ca nu merge tocmai bine adica viteza netului este foarte redusa.
Stie cineva de ce sau este o alegere proasta acest smart wifi?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De unde să știu eu ce-ai cumpărat și la ce preț. Nu cunosc ce aparatură ai și unde locuiești.

| Wr3nch a răspuns:

Ce ai tu e practic ca un telefon cu 4G si hotspot pornit. Nu e gandit ca sa descarci fisiere mari, jocuri etc, ci doar pentru navigat pe internet. Din cate stiu eu ai 80 gb la viteza 4G si scade foarte tare daca treci de limita.

| Algo098 a răspuns:

Cred ca asa e viteza respectiva. Depinde ce fel de semnal se foloseste pentru internet, ce semnal prinde in zona, dar asa cred ca e slab. Viteza poate fi redusa ca sa incapa mai multi utilizatori pe aceeasi retea, ca sa fie profitul mai mare sau din cauza conditiilor tehnice din zona. Internetul prin cablu e mai bun.

| Laura48 a răspuns:

E foarte posibil sa fie o problema de setari, ei in general au viteza ok la net, eu folosesc netul 24/24 si pot sa iti spun ca mi s-a intamplat sa nu am net doar cand au pocnit modemurile de la furtuni... Este stabil, pe cablu, dar daca vreodata a mers prea incet, i-am sunat. Iti recomand sa ii contactezi, la nr 1234.
(sunt multumita de ei si pentru rezolva problemele cand suni. Am abonament L, dar pe cablu, iar netul il folosesc pe wifi. Cand si daca am probleme sun, rezolva. Am vazut reclama cu acest produs nou, dar mi s-a parut inutil, in cazul meu, tinand cont ca eu deja am cablurile toate taiate - au ramas cablaraiele doar langa priza/modem si nu mai incurca.)