| Irinel19 a întrebat:

sper ca pot gasi cu ajutorul vostru raspuns la problema mea. Doresc sa fac o imprimanta multi functionala independenta fata de fiecare pc/laptop in parte.
In momentu de fata reteaua este structurata in felul urmator: ISP-Router tp-link;-Switch din switch am plecat cu cabluri cat6 patru in birou si unu in magazi si unu in DVR pentru sistemu de supraveghere. In prezent Imprimanta este instalate pe un pc principal si sheruita care sta deschis cam jumatate de zi cat se lucreaza la el dupacare este ichis, mentionez ca de pe el toate functiile sunt active imprimare/scanare, iar dupa cele doua laptop-uri si un pc pentru magazin se poate da dor printare.

Am achizitionat un route TP-LINK TL-WR1043ND care are si functia de print server, doresc ca imprimanta sa o conectez la el si dupa realizare conexiuni sa fie independenta in ce masura se poate face acest lucru.
Va multumesc!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Si unde este intrebarea?