| FataCuDouaFete a întrebat:

spuneti-mi si mie repede va rog un antivirus usor de instalat, gratis si in romana fiindca am troieni pe calculator si antivirusul care-l am nu face fata (adica atunci cand apas sa efectueze curatarea imi da erori la antivirus si spune ca nu merge), deci va rog dati-mi antivirus bun(gratis, daca gasiti si in romana).multumesc.va pup.astept raspunsuri(o sa dau si funda).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
Apoi iti recomand să încerci cu inca 2 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free) si un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Daca ai troieni iti trebuie clar un antivirus bun, ia Bit Defender va ingreuna un pic pc-ul dar e foarte bun

| dan11 a răspuns:

Descarca si instaleaza un Norton trial ca sa curete tot. apoi poti pune orice alt antivirus.insa cel mai probabil va trebui reinstalat windows-ul.

| Kity22 a răspuns:

Avast,eu aia folosesc si e simplu si bun

| alecsa921 a răspuns:

Biby eu am panda antivirus si este foarte bun si plus de asta este si ii romana.eu sper cati-am fost de ajutor!

| alecsa921 a răspuns:

Panda antivirus este usor de instalatsi este in romana.

| Dragos_6807 a răspuns:

BitDefender e facut de romani si e usor de folosit

| HessaAilee a răspuns:

AVAST e foarte bun.Ti l recomand.

| sanford2091 a răspuns:

Eu iti recomand avg free edition 2011 il scoti asa: avg free edition 2011 download si apoi dupa ce se instaleaza dai,, scan now,, dupa ce detecteaza virusii(ii detecteaza cu siguranta)dai remove all unhealted nu e greu si succes funda?:O3