| iulianaiilli a întrebat:

Stiti cumva de ce imi spune la tabletă cand vreau sa intru pe Facebook sau orice altceva "Din păcate, procesul com. Android. Systemui s a oprit"? Apare asts si se stinge. Mulțumesc. sad

6 răspunsuri:
| Emysul97 a răspuns:

E o problema de la OS (operating system). Banuiesc ca de cand ti-a facut tableta ugrade a inceput sa faca asa ori ti s-a virusat tableta. Daca poti intra in setari poti sa ii dai resetare din fabrica. Daca mai e in garantie, sa il duci. Daca nu e atunci schimba OS cu ajutorul PC-ului. Sunt o gramada de tutoriale pe net.

| iulianaiilli explică (pentru Emysul97):

Pai si daca intru la setari, ce sa fac?

| Emysul97 a răspuns:

Depinde de versiunea de android. De ex. pentru v 4.4.2 intri la "backup si resetare " dupa ultima e resetare din fabricawinking

| iulianaiilli explică (pentru Emysul97):

Pai versiunea android e 4, 4, 4si versiunea nucleu 3.10.28+ dar nu apare nicaieri sa dau resetare sad

| iulianaiilli explică (pentru Emysul97):

Ba da, am gasit. Dar imi poti spune ce trebuie sa fac?

| Emysul97 a răspuns:

Dai pe resetare configurari din fabrica apoi resetare telefon/tableta (sau ce o scrie). P.S trebuie sa ai bateria peste 50% si ar fi indicat (daca nu tine bateria mult) sa fie pus la incarcat