| Issei a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar nu am primit raspunsuri care sa ma ajute. AJUTOR! Va rog mult! Vreau sa ma uit la filme online... Filme, animeuri etc. Mi se misca imaginea in reluare, greoi dar sunetul si subtitrarea sunt bune. Am procesor 3.06 GHz. Placa video Intel (R) Celerom (R), ( cred, nu ma pricep la chestii de genul asta ). Am browserul Opera. Celelalte nu imi plac. Firefox se misca prea greu, iar la Chrome mi se vede imaginea si mai in reluare si sunteul e super prost. In fine. Sa ne intoarcem la subiect. Ajutati-ma va rog! Vreau si eu sa ma uit la filme pe full screen. Va rog din suflet ajutati-ma! Va implor!

10 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Schimbi contractul cu firma furnizoare de Net.
Nu stiu ce placa video ai dar cred ca trebuie si ea schimbata.
Mai bine le descarci de undeva si le vezi.La player-ul pe care il folosesti ai tot felul de optiuni, subtitrare mai mare, mai mica, setari la culori, contrast...

| thezbx a răspuns:

Dar daca nu dai pe full screen merge normal sau tot in reluare? daca merge in reluare si chestia asta se intampla si la youtube si pe alte browsere etc. inseamna ca e o problema cu placa video. asa ca du pcul la reparat sau reinstaleazati sistemul de operare

| Amiira a răspuns:

Aici poti alege dintr-o varietate de filme : http://anime-ro-sub.ro/lista-filme/,fiecare dintre ele are o prezentare...deci poti gasi unul pe placul tau fara probleme.

| PinkkRosee a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu. Dar am modificat calitatea videoclipului ( de obicei era HD sau 360 ) la 240 sau mai putin. Si apoi am downloadat gratuit noua versiune a Adobe Flash Player. Incearca, e posibil sa te-ajute. Bafta! happy

| Issei explică (pentru PinkkRosee):

Pai, de exemplu cum o pot schimba la un film de pe trilulilu? Sau orice film?

| floringabor a răspuns:

Mergi pe http;//www.adobe.com si instaleaza "shockwave"

| floringabor a răspuns:

Instaleaza shockwave de aici http://get.adobe.com/shockwave/

| danyello30 a răspuns:

Inra aici si nu ai sa ia probleme cu rularea filmelor : www.filmefree.org

| elmoro01 a răspuns:

Incearca browserul FireFox mie unui mi se misca foarte bine, iar cand ti se incarca filmul pune pauza si lasa-l 5 min sa se incarce, dupa care te poti uita la film. Si inca ceva, atunci cand ti se incarca filmul dai click dreapta pe imagine/settings si aia acolo Enable hardware acceleration si vei vedea ca este bifat iar tu o debifezi, iar daca iti face tot la fel imi pare rau.