| Ana_Maria_Bentea_1982 a întrebat:

Sunt persoane care descarcă poze făcute de mine și postate pe faceebok și le repostează ca fiind ale lor. Pe cele semnate le decupează. Îmi poate spune și mie cineva dacă se poate bloca cumva descărcarea lor (a pozelor din contul meu de facebook)? Dacă da, cum?
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti pentru ca broswrul descarca nu doar atat chorme are niste unelte bune in html

| K0sti a răspuns:

Pune watermarkul intr-un loc unde nu-l poate decupa! Daca va incerca sa-l decupeze, va strica poza!

| AllexuMax a răspuns:

Deci ai putea sa incerci sa folosesti Photoshop e cel mai bun (e doar o parere) si sa iti faci o semnatura a ta proprie nu e obligatoriu sa se vada din "avion" si mai transparenta, ori cu o claritate mai redusa a semnaturii, si sa o pozitionezi in asa fel incat sa nu poata fi decupata poza respectiva(prin centru sau undeva pe ceva din poza respectiva ca atunci cand e decupata sa nu poata sa mai fie inteleasa), alta sansa nu ai.
Bafta