| GaBrIeL_6760 a întrebat:

Buna T. p. u, am o intrebare azi am dat click 2 si pe "new" si am vrut sa dau "new folder", dar am gasit un "Folder" care se cheama "New Briefcase" cu ce ajuta acest fisier, eu in primul rand m-am gandit ca protejeaza de virusi tot ce este in fisierul acesta "New Briefcase" voi ce ziceti la ce ajuta acest fisier? Fa rog un raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

"Caracteristica Servietă din Windows XP vă ajută să menţineţi fişierele actualizate, prin sincronizarea automată a mai multor copii de fişiere individuale. Cu alte cuvinte, Servieta urmăreşte continuu relaţia dintre fişierele de pe două sau pe mai multe computere. De exemplu, dacă utilizaţi un computer desktop la serviciu şi un computer portabil când vă deplasaţi, Servieta sincronizează şi actualizează fişierele de pe computerul desktop la versiunile modificate atunci când reconectaţi computerul portabil la computerul desktop.

Servieta stochează şi afişează starea de actualizare a fişierelor. Ea urmăreşte dacă un fişier este legat de fişierul original de pe computerul principal sau dacă este un fişier solitar (un fişier stocat în Servietă şi nelegat de un alt fişier). Aceste informaţii pot fi utilizate pentru a păstra fişierele organizate şi a ţine evidenţa celor mai recente versiuni ale fişierelor.

Utilizaţi Servieta când utilizaţi două sau mai multe computere pentru lucrul cu fişierele şi când doriţi să transferaţi frecvent fişiere între computere, utilizând o conexiune directă prin cablu sau o unitate de stocare amovibilă."
Sursa : http://support.microsoft.com/kb/307885
O zi buna! :)