| anonim_4396 a întrebat:

Buna tocmai mi-am luat un telefon nokia c3.si cum e la telefoanele noi trebuie sa fac ceva pe la setari sa mearga netul...are cere-va idee ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| FesCuDungi a răspuns:

De obicei atunci cand iti incarci cartela si bagi net pe ea ar trebui sa primesti de la operatorul ce iti furnizeaza tie internetul un mesaj cu setarile pentru internet!(le instalezi, si restartezi telefonul) daca nu ai primit acel mesaj, du-te la cei de unde ai tu cartela(Vodafone, Orange, cosmote) sa te ajute cu setarile pentru internetbig grin