| Tavy09 a întrebat:

Aș avea si eu o intrebare foarte importanta ni nu vreau inteleasa gresit. Am o tableta Viva H8+ cu Android 4.4 KitKat și nu pot sa imi pun jocuri pe ea deoarece este partitionata in doua parti. O parte are 0.89 GB si alta vreo 14. Cum pot sa maresc prima partitie si sa o micșorez pe a zoua cam cu vreo 5-6 GB.
Atentie! Memoria este cea interna din tableta!
Va multumesc si ofer funda!

5 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Tu ai partitionarea facuta in felul urmator:
0. 89Gb dedicatii pentru aplicatii
14Gb dedicatii userului.
Daca nu ma insel tabletele Viva au procesor MTK iar asta inseamna ca se poate face repartitie la memorie pentru a o face ai nevoie de un rom special facut incat sa iti mareasca memoria pentru aplicatii si sa ti-o micsoreze pe ceea a userului, dar un astfel de rom(android) se gaseste foarte greu.
Insa poti sa transferi aplicatiile din memorie in card

Răspuns utilizator avertizat
| panther2007 a răspuns (pentru Tavy09):

Cauta in google market o aplicatie move to sd card, citeste atent comentariile lasate de alte persoane pentru a vedea daca e utila sau nu.
Eu folosesc Clean Master imi permite sa mut aplicatiile insa nu am de ce sa o fac

| Adminul000 a răspuns:

Nu poti, nu ai cum.

Răspuns utilizator avertizat