| dani701 a întrebat:

Am mai pus o intrebare legata de calculator si cat de cat am rezolvat-o.
Deci...
Calculatorul porneste,merge cat merge apoi, puf, se opreste.
Il pornesc din nou dar de data asta mai merge vreo 10 secunde si puf iarasi se opreste. Ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| Angelescu1 a răspuns:

Curata-l de praf. Lucrul asta se intampla cand procesorul se supraincalzeste. Daia isi da restart. Daca nici dupa ce il cureti de praf nu isi revine la normal schimba-i pasta aia alba de la procesor care are rolul de racire.

1 răspuns:
| NessCaffe1978 a răspuns:

Placa de baza e pe duca.