| VladGangstaBoy a întrebat:

am mare nevoie de ajutor!
Spuneti-mi ce parere aveti despre procesorul amd athlon II x2 240 2.81 ghz si despre placa ati radeon hd 4300/4500 series!
Mie mi le trebuie ca sa joc jocuri faine, Va implor raspundeti-mi ca am mare nevoie de ajutor! Funda

Răspuns Câştigător
| macritz a răspuns:

Amd athlon II x2 240, am eu la pc, merge super bine, am jucat cele mai noi jocuri. si placa video este, gygabyte 210. 1G ddr2 128bit. este foarte buna. si ati radeon hd 4300/4500 series este bunicica. merge sa joci si pe ea jocuri mai noi 2009-2010

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Sunt slabe, procesorul si placa video.

| unknownn a răspuns:

Pai is praf amandoua. Poti sa joci cu ele jocuri aparute sub 2010.

| Mann02 a răspuns:

Nu stiu ce buget ai, dar eu iti recomant altceva, cu astea o sa joci jocurile dar la detalii joase... poate unele vor merge dar nu toate.
Iti recomand un amd phenom 2 x2 sau x4 depinde de ce buget ai si un de la 47xx 48xx 49xx, sau celelalte cu 5 si 6 in fata, astea sunt placi video la care poti juca orice joc garantat cu detalii medii sau inalte. Vreo 4 gb de rami ddr3 care is ieftini si ai rezolvat de calculator bun happy