| nomad14 a întrebat:

Am nevoie de un program de facut desene animate nou, cum ar fi cele din Newgrounds, vreau sa fac desene am incercat in paint dar nu prea iese, vreau un program mai bun! Multumesc. daca nu ati inteles trimiteti-mi mesaj!

3 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Daca te referi la desene animate, gen Tom si Jerry sau Chip si Dale, atunci intra pe GoAnimate.com si fa-ti cont.

| natashacrown a răspuns:

Www.ratemyanimations.com incearca siteu asta. e super ^^

| Nucsesc a răspuns:

Daca vrei ceva cu adevarat profesional iti sugerez After Effects dar este program doar pentru animatie si video editing intros etc. ca sa poti sa animi iti trebuie niste desene dar nu facute asa la nimereala cel mai bine ar fi sa ai niste desene cu grafica vectoriala pentru asta ai nevoie de Photoshop si Adobe Illustartor:
Photoshop pentru crearea desenelor si illustrator pentru adaugarea graficii vectoriale dar asta cu grafica nu este neaparat
Dar partea buna este ca poate iesi High Definition (HD)
Sper ca ti-am fost de ajutor.