| georgepop8 a întrebat:

am nevoie sa fac un port forwarding la router....care ma ajuta si pe mine?

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Aici gasesti tot ajutorul de care ai nevoie(router+joc, instructiuni pas cu pas, cu poze) http://portforward.com/routers.htm

| Noxed a răspuns:

Urmeaza pasii:
1.Baga cablul de internet in pc
2.Conecteazate la internet
3.Du-te in ControlPanel->Network and Internet->Network and sharing center->Click pe multiple networks
4.Acolo undeva o sa iti apara Routerul si modelul lui tu vei apasa click dreapta si apesi pe Properties
5. Apesi pe Settings
6.Dai click pe add
Descrieption:Minecraft-Sau ce joc vrei
Name or ip:Tot numele jocului
External&Internal: portul specific
Apesi ok (Bifezi TCP)
Apoi aceeasi procedura doar ca o sa bifezi UDP si la nume pui ex:Minecraft2
5.

| SiNeddHahaha a răspuns:

Cred ca te pot ajuta eu, lasa un id aici happy