| Pustiu_Stefy_1997 a întrebat:

Buna TPU am niste probleme la Pc. De cateva zile numai am sunet la calculator ( am instalat si am dezinstalat driveru de cateva ori si degeaba.) + k imi merg si jocurile greu. Ce ar putea fii? placa de sunet? nu cred ca are vreo legatura cu jocurile. Help me please!

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Verifică la device manager dacă îți funcționează bine placa audio(dacă îți dă ceva erori), dăi uninstall și reinstall, disable și enable...Descarcă de pe net device doctor și caută cu el drivere. Ia-ți programul ăsta http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip, instalează-l și rulează combofix de 2-3-4 ori, de câte ori consideri că e nevoie. Folosește și ccleaner pentru eventuale probleme. Eventual poți folosi system restore să îți restaurezi setările pc-ului la un timp mai îndepărtat(dacă ai creat un punct de restaurare bineînțeles). Ca să vezi dacă îți merge un joc pe pc intră pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri și vezi acolo ce-ți dă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarputea sa fie arsa placa audio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza win. Daca nici asa nu merge, dezactiveaza de tot placa de sunet, cumpara-ti alta seaprat pe PCI si se rezolva problemele. Placile mai cedeaza si da, pot sa-ti faca probleme in jocuri.

| Tagaso a răspuns:

Scanare cu Malwarebytes, de preferat în safe mode

| Pustiu_Stefy_1997 explică:

Am reinstalat windowsu! merge! mersi dar totusi de aude un bazait.straight face
Si nu nu e de la boxe