| XxDenyzaxX a întrebat:

Buna TPU am o intrebare care cred ca daca raspundeti m-ar ajuta extrem de mult... De curand mi s-a stricat telefonul Hello Kitty Samsung s5230 si nu stiu ce sa fac?

El merge dar nu se vede nimic pe ecran doar o culoare verde cu linii gri, de sunat suna, merge tot, dar nu pot vedea pe ecran... ce ar trebui sa fac? FUNDA mare de toooooot plzz
aaaa si nu vreau sa- duc la reparat daca stiti voi vreo solutie. v-as fi recunoscatoare...ms

Răspuns Câştigător
| Dyexis a răspuns:

Mai inauntru e stricat ceva sau ecranu este eu zic sa-i spui tatalui tau sa-i faca ceva sa vada ce se intampla si apoi vedeti voi

5 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Şi eu am păţit asta. Nu ai ce să-i faci, e de la display. Du-l la reparat.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Dul la un service poate sa desprins ceva la ecran sau s-a ars ecranul

| VadTot a răspuns:

Pai nu cred ca ti l poti face asa pur si simplu cu siguranta are ceva grav care trebuie vazut de un cunoscator deci trebuie sa l duci la service nu ai ce sa faci probabil ecranul e spart sau s-a rupt ceva prin interior si trebuie schimbat..asa ca du l la reparat!

| XxDenyzaxX explică:

Mi sa mai intamplat acelasi lucru si acum o luna, dar l-am reparat... l-am deschis si l-am inchis de mai multe ori, iar dupa aceea a mers... oare mai merge si daca fac acum accelasi lucru?

| XxDenyzaxX explică:

Graţiela