| qwertyu76 a întrebat:

am o intrebare legata de minecraft, cum fac sa ma intalnesc cu un prieten, incep singleplayer si dau deschidere in lan apoi imi apare un cod 0.0.0.0.:XXXXX cum fac sa invit prietenul la mine pe mapa am inteles ca e ceva cu siteul www.arataip.ro sau cum ma poate invita un prieten la el pe mapa?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

LAN inseamna Local Area Network ceea ce inseamna ca prietenul trebuie sa fie pe aceeasi retea ca tine. Pentru asta trebuie sa faci server ca lumea (cauta "How to make a minecraft server") nu conteaza ce versiune, metoda e exact aceeasi.