| mary_1175 a întrebat:

am o intrebare pentru voi. si sper sa ma ajutati.
am un dvd player vortex... nu am boxe la el. merge numai la tv

as dori sa stiu si eu daca exista vreo modalitate ceva, sami conectez boxele de la calculator in dvd player? existe vreun cablu ceva?

multumesc mult, astept un raspuns de la voi,, dau fundaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Thebestkiller a răspuns:

Atunci cauta un adaptor. sau ia-ti alte boxe daca permite bugetul happy
Eu zic sa nu strici firele de la boxe(de la pc)

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cablu de la dvd are 3 mufe rca de culori diferite( 1-video, 2-audio). Ori cumperi un alt cablu exact la fel si il strici la partea care nu intra in dvd si il lipesti de cel al boxelor( fara sa strici mufa originala), ori il strici pe cel care il ai acum. Oricum trebuie savtee duci la cineva care se pricepe, pentru ca adaptoare nu gasesti( sau cauta pe la magazinele din zona, daca ai).

| mary_1175 explică (pentru horia2012):

Se vede ca te pricepi bine.laughing

| horia2012 a răspuns (pentru mary_1175):

Chiar ma pricep si ce am facut merge perfect. Si ce faci cu cablu rca mama la jack stereo tata de 3.5 mm de la boxele PC. Cauta adaptoare, ca eu nu am gasit. Cel putin am cautat, nu ca altii.

| mary_1175 explică (pentru horia2012):

BRV TIE eu mi-am luat Cablu 2x RCA tata - 3, 5 Jack mama. ..pai daca boxele mele are mufa jack... ce as putea face eu cu un cablu Cablu 2x RCA tata - 3, 5 Jack mama? laughing))) le-am probat si funtioneaza. o zi buna.

| horia2012 a răspuns (pentru mary_1175):

Foarte bine ca functioneza. O zi buna si tie.

| Thebestkiller a răspuns:

Daca la dvd player ai mufa Jack merge sa conectezi, daca ai numai mufe RGB iti va trebui un adaptor.Fa-i te rog o poza dvd player-ului in spate sa vad ce mufe are si te pot ajuta

| mary_1175 explică (pentru Thebestkiller):

Thebestkiller am numai mufe RGB happy

| mary_1175 explică (pentru Thebestkiller):

Pentru Thebestkiller. am gasit cablu rca jack mama... ceva de genu, se cheama. mersi pentru raspunsuri

| Thebestkiller a răspuns (pentru mary_1175):

Atunci cauta un adaptor. sau ia-ti alte boxe daca permite bugetul happy
Eu zic sa nu strici firele de la boxe(de la pc)

| Thebestkiller a răspuns:

Multumesc pentru funda

| mary_1175 explică (pentru Thebestkiller):

Cu placere. o zi buna iti doresc

| Thebestkiller a răspuns (pentru mary_1175):

Multumesc la fel