| Antonio2000 a întrebat:

Am o intrebare...
Vreau sa instalez windows XP peste 7 dar cand deschid:
"This program is blocked due to compatibility issues"
Putin ajutor? Funda

Răspuns Câştigător
| hibridboy a răspuns:

S-ar putea sa nu fie asa de buna unitatea optica
iar sfatul meu prieteneste de la baiat la baiat ti-as recomanda sa iti pui inapoi windowsul 7 ca la windows xp nu mai dau updateuri astia de la Microsoft si nu va fi compatibil cu unele jocuri/programe
na acum fa ce vrei tu ca eu nu pot sa iti zic ce sa faci asta depinde de tine ce crezi

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Procesorul si windosul trebuie să aibă aceiași biti -32 sau 64.

| hibridboy a răspuns:

Pai ar trebui sa bootezi windowsul pe. UN DVD si apoi ii dai restart si o sa iti gaseasca CD-ul si o sa trebuiasca sa dai enter Iar apoi te descurci tu

| Antonio2000 explică (pentru hibridboy):

Am facut, dar dupa formatare si copiere cand da restart, nu mai merge, se tot restarteaza, si restarteaza...
sau pur si simplu nu booteaza.
Ce nu fac bine?

| hibridboy a răspuns (pentru Antonio2000):

S-ar putea sa nu fie asa de buna unitatea optica
iar sfatul meu prieteneste de la baiat la baiat ti-as recomanda sa iti pui inapoi windowsul 7 ca la windows xp nu mai dau updateuri astia de la Microsoft si nu va fi compatibil cu unele jocuri/programe
na acum fa ce vrei tu ca eu nu pot sa iti zic ce sa faci asta depinde de tine ce crezi