| Magdalena234 a întrebat:

am o mare problema! Nu imi merge netu, am router. De fapt, imi merge, dar de obicei seara, la wi-fi acolo la semnal imi apare jos un triunghi galben cu semnul exclamarii negru in acel triunghi galben si asa se blocheaza netu, spune ca nu merge netu si il sting, il aprind de multe oriiiii, ii dau rr, il las cateva minute stins si tot nu merge! Asta se intampla in fiecare seara, cam de o saptama... ce sa fac?! DAU FUNDA PENTRU RASPUNSUL CARE M-A AJUTAT! :**

11 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Acel triunghi arata faptul ca tu te poti, oarecum, conecta la internet, insa device-ul de pe care performezi aceasta operatie nu are setarile recomandate. Vezi pe Google setarile corecte pentru tipul de router pe care-l ai in functie si de laptopul, telefonul, tableta, etc. pe care o ai.

| Ax3LdeV a răspuns:

Acel triunghi iti arata ca nu ai conexiune la internet

| Magdalena234 explică (pentru Ax3LdeV):

Mda, si ce fac? rolling on the floor ca inainte imi mergea binebatting eyelashes

| Ax3LdeV a răspuns:

Poate e prea mic cablu de net la conectori

| Magdalena234 explică (pentru Ax3LdeV):

Pai inainte mergea perfect straight face

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Magdalena234):

Incearca sa impingi cablu mai in router si vezi daca mai apare triunghiu

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca e ok configurat, o solutie sa sa intri in My Coputers / Properties / Device manager, si sa dai disable si ulterior enable la driverele de placa de retzea. Pratcic routerul il poti adresa cu 192.165.0.1 scris in browser.

| marin81 a răspuns:

Daca ai windows 7 incearca sa dai click dreapta pe triunghiul galben si da-i depanare sau troubleshoots problems

| Magdalena234 explică (pentru marin81):

Am facut asta, dar tot asa apare si tot nu merge happy

| marin81 a răspuns:

Suna la providerul de net si cere indrumare de acolo/ E cel mai bun lucru care il poti face

| Magdalena234 explică (pentru marin81):

Si care ii numarul? :\