| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema. Laptopul meu se stinge singur in timp ce ma joc jocurile incarcate. Si daca cineva are idee de ce si cum pot scapa de acest lucru, va rog sa-mi scrieti. Multumesc anticipat.
P.S. JOCURILE NU AU VIRUS.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

CURATA LAPTOPUL.
dul la un service sa ti-l curete de praf. ai fi surprins sa afli ca laptopurile sunt mult mai afectate de praf decat desktopurile. se stinge atunci cand procesorul nu este racit in mod corespunzator. tot legat de asta ar fi indicat sa schimbi si pasta termoconductoare.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Laptop de rahat, cald. Vinzi balaria si iti faci un desktop daca vrei jocuri.

| K0sti a răspuns:

Curatit de praf si pasta termica shimbata! Dupa care pus pe raft si folosit numai in cazuri de necesitate (razboi atomic). Laptopurile nu sunt pentru jocuri. Iti faci desktop! Sau daca ai 2400 $ sa iei asa ceva: http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2015/01/4830645.jpg

Facut special pentru jocuri, avand alt sistem de racire si alta arhitectura!

| CosminM98 a răspuns:

Trebiue sa il cureti si sa vezi daca coulerul(ventilatorul) functioneaza corespunzator pentru a raci suficient microprocesorul.Trimite-l la un service, curatarea te costa 500lei.

| ionela47 a răspuns:

Trebuie sa il duci la un service sa ti-l curete asa mi s-a intamplat mie am dat 50de lei du-l cat mai repede astfel sa nu ti se arda vreun fir in el. Funda?