| Gabriell_Gaby_1998 a întrebat:

Am o nelamurire. Am un monitor LG FLATRON W2241S se parinde sta aproximativ 5 secunde aprins dupa care dispare lumina de la monitor si se vede foarte intunecat. Vreo idee ce ar putea avea si ce as putea sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

S-ar putea sa fie obosite/arse neoanele care lumineaza ecranul. Din cate mi se pare e un model mai vechi. Pana acum cativa ani monitoarele aveau backlight-ul cu tuburi fluorescente, nu cu LED ca-n ziua de azi, si probabil s-a ars tubul respectiv. Intreaba la un service, daca poate fi schimbat in costuri rezonabile schimba-l, daca costa prea mult, cred ca e mai rentabil sa-ti iei alt monitor.