| Ewu a întrebat:

am o problema happy Am ars placa video, am schimbat-o cu una mai veche, merge, nu apar dungi sau puncte. Dar problema este, cand bag cablu de la monitor in unitate, merge 5-7 secunde si se opreste ecranul. Monitorul este bun, l-am testat la cineva. Sa fie oare cablul de la monitor,, buba"? thinking (P.s. si la placa video cealalta trebuia sa bag cablul de 2-3 ori ca sa nu se mai stinga monitorul )

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca monitorul l-ai testat la cineva si l-ai testat cu cablul tau inseamna ca este bun. Daca l-ai testat cu cablul altcuiva incearca sa-l schimbi si apoi vezi ce mai este de facut.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori cablul, ori placa video.
Eu cred ca e de la placa, daca zici ca cealalta functiona totusi.

| Ewu explică:

Am revenit astazi cu un alt cablu si placa video, si face la fel... Ar fi sanse sa fie placa de baza problema?