| Devylgreen a întrebat:

TPU! Am o problema cu calculatorul cand intru pe Metin2 (pe oricare Metin2), stau un minut si se restarteaza dintr-o data, si dupa 20 de secunde de abia porneste hard-ul, dupa ce se deschide imi apare eroare "Microsoft Windows" ( The system has recovered from a serious error). Am un calculator HP, CPU Intel Celeron 2, 66Ghz, 512 MB RAM, Placa video Intel (R) 512 MB, OS Windows XP, Service Pack 3! Inainte sa reinstalez Windows-ul nu-mi facea asa. Sa fie de la hard? E slab, 160 GB!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

S-ar putea ca jocul nu se potriveste cerintelor calculatorului dvs!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu este de la hard.
2 Din cauza ca ai reinstalat Windosul s-a sters setarile de memorie cache din sistem (memorie virtuala).
3 Iti setezi memorie virtuala la memoria care o aveai inainte 512Mb ca atata ram ai.

PS:Hardul nu conteaza daca ruleaza Windowsul si merge fara erori este bun si gata, ca intampini o eroare de system este o problema legata de system.

Cache din system este setat cred la 128Mb sau mai putin iar Metin2 poate consuma 512Mb de ram (scrie chiar si pe toate metinurile aceste caracteristici).