| OnTheTop a întrebat:

Am o problema cu o imprimanta Canon. Nu de mult mi-am schimbat cartusul cu cerneala neagra (pentru ca doar pe aia o folosesc), a mers catva timp, a imprimat, totul ok. Dar dupa un timp cand am incercat sa xeroxez ceva, a inceput sa imprime cu linii, se vedeau doar cateva parti, iar pana la urma nimic. Am schimbat iar cartusul crezand ca nu mai e cerneala (dar imprimanta imi arata ca are cerneala). Acum cu noul cartus nu imprima deloc, imi da foaia goala. Va rog daca ma puteti ajuta sa rezolv problema asta. Va multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imprimanta are un program de curatire a capului. Nu mai am demult Canon si nu mai tin minte unde. Cauta-l! Da-l de mai multe ori.

| Eduaard a răspuns:

Așa am pățit eu și nu mai am ce face cu ea.