| demonady2 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu tableta mea Samsung galaxy tab 2 gt p3100 7.0 inch. Cand bag cartela in ea imi spune asa: "Cartela sim adaugata Reporniti dispozitivul pentru a accesa retelele mobile" dar cand o repornesc ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic sus imi apare fara sim, de ce?

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Incearca sa o scoti, sa inchizi tableta vreo jumatate de ora, dupa o pui si o deschizi. Daca nu merge reseteaza tableta la setarile din fabrica.

| Dzeko7 a răspuns:

Încearcă cu alte cartele daca nu merge nici una salvează-ţi toate datele pe card si da-i resetare din fabrică. Daca nici atunci nu va funcţiona înseamnă că are probleme hardware si trebuie sa o duci la un specialist.

| Andreea1923 a răspuns:

Scoate si mai baga o data cartela. Eu asa fac la a mea si functioneaza.

| demonady2 explică:

Nu merge daca o resetez la setarile din fabrica si da am incercat si cu alta cartela dar tot aceiasi problema alte solutii?