| AsaBhayNene a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu (Huawei Ascend Y530). De ceva timp nu îmi mai merg unele jocuri. Intru in joc și dupa câteva secunde se închide și revine la meniul principal. Știu sigur ca nu e nici o problema cu memoria RAM. Poate fi și din cauza resetării telefonului (i-am dat de câteva ori resetare)? Ce îmi recomandați să fac?

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Ionut_1996 a răspuns:

Pai cel mai sigur e de la memoria ram.
Foloseste o aplicatie care-ti curata ram-ul si cache-ul.

| AsaBhayNene explică (pentru Alexandru_Ionut_1996):

Folosesc deja o aplicație însă chiar dupa ce îi dau scanare tot nu merge.

5 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Zici ce vrei dar cu 512 MB ram n-ai ce comenta si nu zic de memoria interna de 4 GB si procesor. Se inchid aplicatiile pentru ca nu au spatiu unde sa lucreze.

| AsaBhayNene explică (pentru Zaygon):

Ok, și asta este una dintre variante însă uneori îmi merge dar alteori nu... Nu știu de ce.

| Alexandru_Ionut_1996 a răspuns:

Si cam ce fel de jocuri nu-ti merg?

| AsaBhayNene explică (pentru Alexandru_Ionut_1996):

Angry Birds Go, Kingdom Rush Frontiers, Subway Surfers merge dar foarte greu... Îmi merg jocuri care necesita mai multe resurse decat astea și mi-au mers foarte bine.