| Faranume05 a întrebat:

Am o problema la PC, Desktop, Windows XP Professional. Am o memorie pe ambele partitii destul de goala, inclusiv in partitia D, care e aproape 0. Problema este ca in momentul cand pornesc calculatorul, Windows-ul se incarca...tot...cum trebuie, dar nu pot sa intru imediat cum l-am pornit, in niciuna din partitii, in niciun program instalat, nu pot sa fac absolut nimic, decat sa intr-u in My Computer, si toate acestea pret de 1 min. - 2, poate si mai mult cateodata. Dupa ce trece acest timp, pot sa fac ce doresc, e chiar asa cum ai fi blocat, pur si simplu nu se incarca, nu intra in programele respective! Stie cineva ce are, si cum se poate rezolva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Probabil ai niste programe(posibil ascunse) care pornesc odata cu Windows-ul, si pana pornesc acele programe tine sistemul ocupat. Descarca programele astea gratis si curata registrii si calculatorul.:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
si
http://www.amltools.com/
Nu ar strica sa faci si o defragmentare a HDD cu asta:
http://www.amltools.com/free-disk-defrag.html

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai daca te referi al faptul ca ai momerie LIBERA aproape 0 inseamna ca e normal sa iti mearga azi-maine...
Recomandabil ar fi sa pui DOAR ce iti trebuie pe un stick(sau CD) si sa dai o reformatare la pc.

| zedrix a răspuns:

Ai nevoie de un PC mai performant tu probabil ai memoria RAM foarte mica nici 500 mb nu cred ca o ai si procesorul la fel mic trebuie macar sa ai: 1GB ram (minim) si procesorul de 2.5(minim) ca sa iti mearga si tie cum trebuie si sa nu mai stai atat sa iti faci treaba. BAFTA!