| Uvuvwevwevwe a întrebat:

Am o problema: nu am sonor la calculator. Am instalat driverul folosind driver genius. Nu a dat eroare la instalare dar daca intru in device manager imi arata bulina aceea galbena cu semnu exclamarii in ea. Daca intru acolo imi da,, error code 10 this device cannot start.
Placa mea de baza este :matsonic ms816c rev:7.0
1.1gb RAM
procesor:AMD athlon XP 2500+ 1. 83Ghz

3 răspunsuri:
| AlcolicSmile123 a răspuns:

1.Ai incercat setarile la control panel?
2.Ai controlat daca boxele sunt bagate corect in unitate?
3. Daca toate de mai sus sunt corecte, cheama un IT sau du-l la un magazin service pentru calculatoare.
Nu iti i-au asa mult, eu am avut calculatorul infectat tot si am fost la ei, au bagat un cip mic in unitate, l-au scos, 10 lei, eu credeam ca e vreo 1 milion.

| Uvuvwevwevwe explică:

Cred ca mai bine il duc la un specialist

| hannsg1 a răspuns:

Pai poate s-a dus placa ai schimbat-o recent sau ai reformatat pc si ai instalat driverele?